yeniliklere açık olun

GREEN BOX TEKNOLOJİSİ

GreenBox çekimleri konusunda, yeni hazırlanmış stüdyomuzda hizmet sunan VideoEKibi ile yeşil ekran çekimi ihtiyaçlarınıza yönelik kaliteli çözümler bulabilir, dilerseniz kendi projelerinize kendiniz hayat verebilir; dilerseniz VideoEkibi’nin prodüksiyon ve post prodüksiyon hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
GreenBox çekimlerden dış mekan çekimlerine, etkinlik çekimlerinden backstage çekimlerine kadar tüm çekim ihtiyaçlarına hızlı, kaliteli ve işlevsel hizmetler sunan VideoEkibi; çözüm ortağı olduğu kurum, kişi ve markalar için değer katan projeler gerçekleştiriyor.

GreenBox Nedir?

GreenBox, yeşil ekran yöntemiyle iki farklı görüntüyü birbiri üstüne oturtma işlemini gerçekleştirebilmek için uygulanan bir çekim uygulamasıdır. Yeşil perde önünde, yeşilin homojen bir şekilde dağılmasına dikkat edilen ışık kurulumlarıyla gerçekleştirilir. Bir alternatif yöntemi de bluescreen denilen mavi ekran yöntemidir. Mavi perdede çekimler gerçekleştirilir. Fakat en çok yeşil ekran kullanılır. Neden GreenBox (yeşil ekran) kullanıldığına gelirsek; yeşil, insan teninde en az yer alan bileşendir ve dijital ortamda diğer renklerden daha kolay ayrıştırılabilme özelliğine sahiptir. GreenBox yöntemi sayesinde, çekilmesi zor olan sahneler oldukça kolay bir şekilde çekilebilmektedir. Fantastik dünyaları setlerle yaratmak yerine dijital ortamda yeşil ekrana entegre etmek daha kolay ve verimli bir yöntemdir. Sadece çekimi zor olan sahneler için değil, başka birçok açıdan da kolaylık ve avantaj sunmaktadır. Bir çekim ekibini dünyanın herhangi bir yerine götürüp orada çekim yaparak büyük giderler oluşturmak yerine, aynı çekimleri stüdyo ortamında GreenBox stüdyolarda çekerek, arka plana dünyanın istediğiniz yerini oturtabilirsiniz ve böylece hem zamandan hem de bütçeden büyük kar etmiş olursunuz. Siz de GreenBox çekimleriniz için VideoEkibi ile hemen iletişime geçin, VideoEkibi’nin GreenBox stüdyosundan ayrıcalıklı faydalanın.

GreenBox Çekimler Nasıl Gerçekleştirilir?

GreenBox çekimler gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken bazı kritik konular vardır. Bu konulara önemle dikkat edilmesi gerekir. Fonun sadece yeşil renkten oluşması gerekir ve ışık kurulumu son derece önem arz eder. Yeşilin homojen bir dağılım göstermesi gerekir. Doğru ışık kurulumu, post prodüksiyon sırasında videographer’ların işini kolaylaştırır ve ortaya başarılı sonuçlar çıkar. VideoEkibi; alanlarında uzman kişilerden oluşan deneyimli ve dinamik ekibi, GreenBox stüdyoları ve geniş ekipman parkuru ile GreenBox stüdyosunda çekim hizmetleri sunmakta ve müşteri talebine bağlı olarak GreenBox stüdyosunu kiralayabilmektedir. Müzik klipleri, kısa filmler veya isteğe göre herhangi bir video projesi için de kullanılabilen GreenBox yöntemi tamamen hayal gücüne kalmış bir konu olduğu için içeriği sonsuz konu veya proje olabilir.
Siz de hayal gücünüzü uygulamaya geçirmek için VideoEkibi ile iletişime geçebilir, GreenBox hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

 medıa house ile minimum bütçe maksimum etki